2021-ben, amikor elindítottuk ezt a tábortematikát, akkor még a “Gyermekkorom emlékei – vidéki tábor Kucsera Gáborral” nevet viselte. A cél a névadással az volt, hogy világossá tegyük, hogy igaz, hogy a HolidayMaker szervezésében indul a tábor, de a középpontban ebben az esetben Kucsera Gábor és az ő gyermekkori emlékei lesznek. Azok az élmények, amelyeket a vidéken töltött nyári szünetekben szerzett a nagyszüleinél töltött vakációk alatt.
Amikor az első megbeszélésen megfogalmazta, hogy milyen elképzelései vannak ezáltal egy gyermektáborról, akkor gyorsan világossá vált, hogy ezek nagyban egybevágnak a HolidayMaker által képviselt koncepcióhoz. Miszerint, kimozgatni a résztvevőket az általános hétköznapokból, egy új világot bemutatni nekik, mely újszerű kihívásokat, izgalmas kalandokat kínál, a szervezők által biztosított biztonságos környezetben. Ahol a természet, a mozgás és a közösség kiemelt szerephez jutnak.
Ezen az alkalmon Gábor felfedte motivációját is, hogy miért is szeretne nyári tábort indítani: felnőtt fejjel visszagondolva ezekre a nyarakra, nem csak nosztalgikusan jó érzés fogja el, a rengeteg élmény miatt, hanem emellett fontos értékeket is felfedez benne. Olyanokat, amelyeket érdemes továbbadni a következő nemzedékeknek is, akik teljesen más világban nőnek fel. Ahogy egy interjúban fogalmazott:
„Eszméletlen jól éreztem magam, a mai napig szinte minden emlék itt van előttem. Mindig azt mondtam, milyen jó a vidéki gyerekeknek, mennyi mindent tudnak csinálni nyáron, mennyi mindenre van lehetőségük.”
A tábor megtervezése alatt fő szempont volt, hogy a résztvevők megtapasztalhassák, hogy milyen a vidéki tanyasi élet, milyen feladatokkal és felelősséggel jár az állattartás. Mindezeket élménytábor kereteibe csomagolva.
A tábor minden napja azzal kezdődik, hogy először megetetjük az állatokat és csak utána jöhet a finom reggeli. Ezt követően a délelőtt folyamán olyan feladatok várnak a gyerekekre, amelyek által jobban megismerhetik ezt a világot, mint például a sajtkészítés, szénaboglya rakás vagy a pásztorhagyományok megismerése. Ezeket a programokat helyi termelők, gazdák és pásztorok vezetik. Délután pedig jöhetnek a megszokott, közösségépítő tábori játékok. A nap pedig vagy bográcsozással, vagy tábortűzzel zárul.
A maximális létszámot pedig úgy határoztuk meg, hogy minden résztvevő ki tudja venni a részét a programokból, mi vezetők pedig megfelelő mennyiségű figyelmet tudjunk mindannyiukra fordítani. Fontosnak gondoljuk, hogy ilyen, az átlagtól eltérő környezetben is biztonságban érezzék magukat.
A KucsiTanya tábor célja tehát, hogy újszerű tapasztalatokat élménygazdagon nyújtson a gyerekeknek. A jelentkezés a táborra már elindult, amit az alábbi linken lehet elérni:
Táboraink